Czy warcaby to dobry prezent dla dzieci

Posted on

Czy to już czas na warcaby?

Bardzo często rodzice się zastanawiają, w jakim konkretnie wieku dziecko możemy rozpocząć grę w warcaby oraz kiedy rozpocząć naukę. Nikt nie chce swojego dziecka zniechęcić. Gra może się wydawać wielu osobom skomplikowana oraz niełatwa. Co jak co, ale obowiązuje w niej sporo reguł. Po planszy można się poruszać jedynie w określony sposób. Jednak wbrew wszelkim obawom warcaby to idealna gra dla dzieci. Naukę gry można rozpocząć w wieku trzech lub czterech lat.

Kluczem do sukcesu jest nauka poprzez zabawę. Jest to świetny moment, aby pokazać dziecku pionki i nauczyć się nimi poruszać po planszy. Istnieje bardzo dużo zabaw, które zachęcają jednocześnie dziecko do ćwiczeń oraz także sprawiają, że gra się staje dla niego rozrywką. Pozwalają one u maluszka utrzymać zainteresowanie. Dzięki temu później będzie się już uczyło rzeczy bardziej zaawansowanych.

W wielu miejscach są nawet organizowane zajęcia z gry w warcaby.

Korzyści wynikające z gry w warcaby

Warcaby to gra, która ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Nie tylko uczy myślenia logicznego, ale także poprawia koncentrację i pozwala na trenowanie pamięci. Warcaby dla dzieci są świetną okazją do nauki strategicznego myślenia, jak i umiejętności zmiany swoich planów zależnie od wszelkich ruchów przeciwnika.

Podczas gry nasze dziecko uczy się cierpliwego dążenia do celu oraz rywalizacji. Gra z rówieśnikami z całą pewnością zmotywuje warcabistę do doskonalenia swoich umiejętności oraz uczenia się nowych strategii, oraz ruchów. Jednak warcaby to nie tylko gra dla dzieci. Do zabawy chętnie przyłączają się także osoby dorosłe. W warcaby chętnie grają nawet dziadkowie.

Jak można się łatwo domyśleć, warcaby to także świetny sposób na to, aby wspólnie spędzać czas, a nie tylko gapiąc się bezmyślnie w telefon. Z gry w warcaby przynajmniej czerpie się jakieś korzyści. Z przeglądania mediów społecznościowych nie ma nic. Sami możemy dokonać wyboru. Oczywiście na siłę nie namawiajmy dziecka do gry w warcaby.